Jak se seznamovat pomocí seznamek

Návrh grafiky pro seznamku

9. 4. 2016 11:15
Rubrika: php seznamka (odloženo) | Štítky: seznamka

Toto jsem navrhl jako grafický podklad pro nový projekt do kterého jsem se pustil. Snad se bude líbit. Toto je jen obrázek, mnohem víc práce mě teprve čeká...

 

http://oi68.tinypic.com/30rsly1.jpg

Nová seznamka by měla umožnit vyhledávání podle regionů, okresů, měst a podle vzdálenosti. Hlava je plná nápadů snad je dokážu uskutečnit. Jeden z nápadů, které jsem dostal - kliknutím na mapu zadat souřadnice kde je možné najít duchovní společenství, například kde se schází skupinka, apod. Kdo pak hledá ve svém okolí společenství, bude hledat ve vzdálenosti kterou si zadá a buď by vyjely místa s příslušnou informací nebo by se to mohlo zobrazit na mapě.

Ale abych nepředbíhal, zpět k prvnímu cíli. Takže za několik dní dokončím databázi měst a začnu připravovat stránku s formulářem na kterém by každý mohl zadat souřadnice svého města nebo okolních měst. Postupem času se tam snad nahromadí dostatek informací, takže až se uživatelé zaregistrují a vyberou si své město mohli by tam už mít svoje souřadnice.

Pro zajímavost. Víte proč chci použít souřadnice Google Maps a ne geologické souřadnice? Google Maps má totiž výhodu, že všechny obrázky a čtverce na mapě jsou stejně velké. To na země kouli tak není. Žádný čtverec neexistuje, jen něco co připomíná trojůhelníky a čtyřúhleníky a z toho se nedá jednoduše spočítat vzdálenost. Použít čtverce je pro vyhledávání v databázové tabulce mnohem jednodušší. Vzdálenost se dá spočítat když víš, že např obrázek 255x255px odpovídá vzdálenosti např. 250x250m. A toto se v daném měřítku nemění.

http://d1ftgt94wd5jml.cloudfront.net/2010/proj_nearsided.png

 

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz